آمریکا طی ۸ تا ۱۰ ماه آینده سامانه «تاد» را در کره جنوبی مستقر می کند

سامانه «تاد»

176 بازدید ۲۰ آذر ۱۳۹۵ کد : 27

آمریکا طی ۸ تا ۱۰ ماه آینده سامانه «تاد» را در کره جنوبی مستقر می کند

موقعیت:

مدت اقامت:

هتل:

تاریخ رفت:

تاریخ برگشت:

پرواز:

آمریکا طی ۸ تا ۱۰ ماه آینده سامانه «تاد» را در کره جنوبی مستقر می کند

ک مقام ارشد نظامی آمریکا از استقرار سامانه های ضد موشکی تاد در کره جنوبی طی ۸ تا ۱۰ ماه آینده خبر داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وینسنت بروکز فرمانده نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی امروز جمعه در سخنانی تاکید کرد: سامانه های دفاع موشکی تاد قرار است طی 8 تا 10 ماه آینده در کره جنوبی مستقر شود.

وی در ادامه تصریح کرد: استقرار تسلیحات راهبردی در شبه جزیره کره یک تاثیر بازدارنده علیه اقدامات تحریک آمیز کره شمالی خواهد داشت. سامانه های دفاع موشکی تاد که قرار است در کره جنوبی مستقر شود، بزرگتر از سامانه هایی است که در جزیره گوام مستقر شده است.

مذاکرات آمریکا و کره جنوبی بر سر جزییات طرح استقرار سامانه دفاع موشکی تاد همچنان ادامه دارد. در ماه سپتامبر 2 فروند بمب افکن بی یک آمریکا بر فراز کره جنوبی به پرواز درآمد تا همبستگی واشنگتن با سئول را پس از پنجمین آزمایش هسته ای کره شمالی نشان دهد.

کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد سامانه های دفاع موشکی تاد را تا پایان سال آینده به حالت عملیاتی برساند. تنش ها در شبه جزیره کره طی ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است. آزمایش های موشکی و اتمی کره شمالی و انجام مانورهای نظامی آمریکا و کره جنوبی عامل اصلی تشدید تنش ها بوده است.

واشنگتن بارها اعلام کرده است که سامانه دفاع موشکی تاد تنها برای مقابله با تهدیدات موشکی و هسته ای کره شمالی خواهد بود ولی چین هشدار داده است که استقرار سامانه موشکی در کره جنوبی، توازن قوا در منطقه را بر هم خواهد زد و امنیت ملی این کشور را تهدید خواهد کرد.