بلیط ارزان هواپیما یکی از آن مواردی است که درست از زمانی‌که تصمیم به سفر هوایی می‌گیریم

آمریکا طی ۸ تا ۱۰ ماه آینده سامانه «تاد» را در کره جنوبی مستقر می کند

ایران ایر شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران است، که در سال ۱۳۴۰ تحت نام هواپیمایی ملی ایران (به‌اختصار: هما) تأسیس شد و تا سال ۱۳۶۰ نیز با این نام به فعالیت ادامه داد و در سال ۱۳۶۰ نام آن به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر پیدا کرد، اگرچه نام رسمی بین‌المللی این شرکت از آغاز تاکنون؛ ایران ایر بوده است.

تبریز دارای تاریخچه ای قدیمی است و اصل بنای آن به دوران اشکانی می رسد اما در زمان سلطنت سلسله های مختلف از اهمیت آن کاسته نشد و در زمان خوارزمشاهیان، ایلخانان، اتابکان، تیموریان، آق قویونلوها، قراقویونلوها و ...همیشه مرکز مهم تجاری و سیاسی کشور بوده است.همچنین در دو دوره در زمان صفوی و قاجارنیز پایتخت اول و دوم ایران بوده است. تبریز، مهد مشروطیت بوده است؛ زمانی که قیام های مشروطه خواهان در تهران سرکوب شد، ستارخان و باقرخان و دیگر مشروطه خواهان تبریزی تب انقلاب را شعله ور نگه داشتند تا جایی آن را تا اصفهان و گیلان کشاندند و زمینه را برای پیروزی مشروطه مساعد کردند. از قدیم الایام همجواری تبریز با عثمانی و روسیه تزاری و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم آن را به مرکز پررونق تجارت تبدیل کرده بود به همین دلیل است که این شهر از گذشته‌های دور جزو مهاجرپذیرترین شهرهای کشور بوده است، امروز نیز به دلیل توسعه صنایعی نظیر قطعه سازی، اتومبیل سازی،صنایع غذایی مثل بیسکوییت و شکلات مهاجران زیادی را در خود جا داده است.

یزد را شهر خشت و خاک و خاطره می‌نامند زیرا زیبایی‌های منحصر به فرد این شهر، در معماری اصیل، خانه‌های خشتی، بادگیرهای سر به فلک کشیده و کاشی‌کاری‌های هنرمندانه خلاصه شده است. بافت تاریخی یزد و همه بناهای تاریخی دیگر که رد پایی از هنر و خلاقیت معماری ایرانی است، جاذبه های تاریخی این شهر و استان را برای همگان دیدنی کرده و این امر سبب شده تا یزد بیشتر از آنکه در میان گردشگران داخلی از جایگاه اولویت‌دار برای گردشگری برخوردار باشد، توسط گردشگران خارجی مورد توجه قرار گیرد.